Fundacja AGA

Fundacja AGA
Fundacja AGA - Fundacja pamięci Agnieszki Kotlarskiej

„Od Stalkingu do Nadziei”
Relacja z eventu, który odbył się 04.10.2023 roku w Zamku Topacz

W trakcie naszego wydarzenia odbyliśmy emocjonalną wyprawę w głąb naszej duszy, gdzie emocje i chęć zmiany świata na lepsze znalazły czas i miejsce na tworzenie lepszego jutra. Nasze działania są inspirowane życiem i tragiczną śmiercią Agnieszki Kotlarskiej. Składając hołd jej pamięci z dumą oświadczamy, że doprowadziliśmy do rozpoczęcia prac nad ksiażką oraz filmami o jej życiu.  

Stało się, to już potwierdzone!
Będzie film i książka o Agnieszce Kotlarskiej!

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz - Marcin Kurek, Sylwester Banaszkiewicz, Media Brigade, Ewa Wilczyńska AGORA
Marcin Kurek, Sylwester Banaszkiewicz - Mediabrigade, Ewa Wilczyńska - AGORA

W trakcie naszego niecodziennego wydarzenia wydawnictwo AGORA S.A. oświadczyło, że będzie książka o prawdziwym życiu Agnieszki Kotlarskiej, a Producent filmowy Media Brigade ogłosiło rozpoczęcie zdjęć do filmu dokumentalnego, w wersji kinowej, o życiu Agnieszki pod tytułem „Wszystko o Mojej Mamie”. Producenci zapowiedzieli również produkcję filmu fabularnego oraz serialu.
Zobacz książka o prawdziwym życiu Agnieszki Kotlarskiej>>
„WSZYSTKO O MOJEJ MAMIE” film dokumentalny w wersji kinowej zobacz więcej >>

Wspólnie z zaproszonymi do współpracy gośćmi kompleksowo przedstawiliśmy problem stalkingu oraz sposoby przeciwdziałania mu.  Rozwój wirtualnego świata oraz social mediów daje nowe możliwości stalkerom, kiedyś głównym przejawem stalkingu było nachodzenie, fizyczne nękanie czy ataki na osoby stalkowane, obecnie coraz częstszym zjawiskiem jest stalkowanie w Internecie, oczernianie osób, przejmowanie kont i umieszczanie wpisów szkodzących ofiarom czy ataki na forach internetowych mających na celu zdyskredytowanie osoby stalowanej.

Realizując dwa pierwsze projekty „Pierwsze Kroki” oraz „Nie daj się! Zadziałaj! Obroń się sam!”  stworzyliśmy pierwszą cześć programu naszego spotkania,  który poruszał w sposób usystematyzowany następujące zagadnienia:

1. Problem zjawiska stalkingu, jego formy, odziaływanie na osobę stalowaną oraz na społeczeństwo przybliżył nam:

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz - Gość Poseł na Sejm RP Krzysztof Śmiszek

Dr Krzysztof Śmiszek

Poseł na Sejm RP, prawnik, adwokat, polityk, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości, Doktor Nauk Prawnych, wykładowca akademicki.

Pomysłodawca, współzałożyciel i honorowy przewodniczący Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

2. Psychologiczne aspekty powstawania stalkingu, jego przyczyny oraz odziaływanie na osobę stalkowaną  przybliżył nam:

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz - Jacek Jac Jakubowski Psycholog

Jacek (Jac) Jakubowski

Współwłaściciel i Supewizor Grupy TROP, psycholog, przewodniczący Rady Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek i założyciel Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

3. Prawne aspekty przeciwdziałania stalkingowi, prawa poszkodowanego, prawne sposoby przeciwdziałania i obrony przed stalkingiem, obrona konieczna oraz zgłaszanie przestępstwa, przybliżył nam:

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz - Gość Prawnik Wojciech Szajkowski, Kancelaria Prawna Szajkowski Sobota

Wojciech Szajkowski

Adwokat specjalizujący się w sprawach z zakresu prawa karnego, prawa rodzinnego, a także prawa zobowiązań oraz ubezpieczeń komunikacyjnych.

Wspólnik w Kancelarii prawnej Szajkowski&Sobota

4. Praktyczne sposoby przeciwdziałania stalkingowi, formy zgłaszania przestępstw,  możliwości samoobrony oraz obrona konieczna w skrajnych przypadkach. W oparciu o ponad 30 letnie doświadczenie w walce z przemocą w tym stalkingiem, swoją wiedzą,  podzielił się z nami:

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz - Gość Były funkcjonariusz Policji Włodzimierz Rynk

Włodzimierz Rynk

Były Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego i Wywiadu Kryminalnego z 37 letnim stażem, podczas którego zgromadził ogromną wiedzę i doświadczenie w walce z przestępczością, w tym w walce ze zjawiskiem stalkingu

4. Praktyczne sposoby przeciwdziałania stalkingowi w Internecie, formy cyberataków,  możliwości zapobiegania oraz sposoby zabezpieczania kont oraz danych osobowych.  Na temat tej praktycznej wiedzy wygłosił referat:

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz - Gość nadkom.Tomasz Ladra Kierownik Sekcji Informatyki Śledczej Zarząd we Wrocławiu Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości

nadkom. Tomasz Ladra

Kierownik Sekcji
Informatyki Śledczej
Zarząd we Wrocławiu
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości

W drugiej części naszego spotkania przedstawiliśmy nasz flagowy program „OAZA SPOKOJU”:

"OAZA SPOKOJU" Fundacja AGA - Fundacja Pamięci Agnieszki Kotlarskiej

Ideą projektu „OAZA SPOKOJU” jest stworzenie cichego odizolowanego od zgiełku codziennego życia ośrodka, w którym nasi podopieczni, pod okiem psychologów, trenerów personalnych oraz instruktorów samoobrony będą mogli wzmocnić swoja psychikę oraz samoocenę, dzięki czemu będą gotowi stawić czoło swoim prześladowcom.
Czytaj więcej>>

W trzeciej części naszego spotkania przedstawiliśmy nasz program, który jest spełnieniem jednego z ostatnich marzeń Agnieszki Kotlarskiej pod nazwą „AGA MARIE”

Od stalkingu do nadziei, Fundacja AGA, Zamek Topacz Aga-Marie Agnieszka Kotlarska perfum

W 27 rocznice śmierci Agnieszki nasza Fundacja postanowiła urzeczywistnić jej marzenie. Naszym celem jest pokazanie, że marzenia nie umierają, marzenia są wieczne. Na bazie tego powiedzenia wyprodukujemy perfumy, AGA MARIE,  które Agnieszka Kotlarska sobie wymarzyła. 

W realizacji tego planu pomaga nam renomowana na całym świecie firma Pollena Aroma. Przedstawiciele tej firmy przybyli na nasze wydarzenie a główny perfumiarz Pani Monika Kaleta wprowadziła gości w przepiękny świat zapachów. 
Czytaj więcej>>

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim  za udział w naszym niecodziennym wydarzeniu dotyczącym problematyki stalkingu.

Szczególne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Kurzewskiemu, bez którego ten event nie miałby szans powodzenia. Jako właściciel Zamku Topacz udostępnił nam go na to wydarzenie, jako właściciel telewizji echo24 zorganizował relację telewizyjną,

Dyrektorowi Zamku Topacz Adamowi Kornafel, który był nieoceniony w pomocy przy organizacji eventu,

Prowadzącej event, pełnej energii i optymizmu Monice Suder

Prelegentom za przyjęcie zaproszeń, wkład merytoryczny oraz pozytywną energię w trakcie wygłaszania wykładów,

Gościom za przybycie, wysłuchanie wykładów i wzięcie udziału we wspólnych rozmowach na rzecz poprawy sytuacji w zakresie przeciwdziałania stalkingowi.

Wasza obecność i zaangażowanie sprawiają, że wydarzenie „Od Stalkingu do Nadziei” stało się wyjątkowe i pełne emocji. Przygotowując się do tego wydarzenia mogliśmy lepiej zrozumieć tę trudną tematykę i podjąć istotne kroki w kierunku rozwiązywania tego ważnego i coraz częściej spotykanego problemu jakim jest stalking.

Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do podniesienia świadomości na ten temat oraz do wsparcia osób dotkniętych stalkingiem. Wasza obecność jest dowodem na to, że dbacie o dobro innych i jesteście gotowi do działania.
Dziękujemy Wam jeszcze raz za udział w tym ważnym wydarzeniu i mamy nadzieję, że współpraca nie zakończy się na tym spotkaniu, ale przyniesie pozytywne zmiany i pomoże osobom dotkniętym tym problemem. Wasze pytania, uwagi i sugestie będą niezwykle cenne i inspirujące dla nas do dalszych działań Fundacji.

Fundamentem działalności są Partnerzy
Żadna, w tym również i nasza organizacja, nie może działać bez wsparcia Partnerów, którzy pomagają nam w naszej codzienne działalności. Dzięki parterom mamy środki finansowe, zasoby osobowe oraz rzeczowe na realizację zadań, projektów czy eventów. Każdy projekt to zaangażowanie wielu ludzi, środków trwałych oraz wydatki finansowe.

Parterami, którym szczególnie chcemy podziękować za pomoc w tym wydarzeniu są:

Wyszukiwarka

Kategorie wpisów

Ostatnie wpisy

Instagram
YouTube
WhatsApp
Wyślij email